Od samego początku nie do końca podobał mi się pierścionek wypleciony do medalionu na sznurze i kolczyków prezentowanych wcześniej.
Powstały więc 3 pierścionki, każdy w innym kolorze, do noszenia osobno albo razem. Każdy z nich ma 3 cm długości, 0,9 cm szerokości i 1,6 cm wysokości.
Pierwszy pierścionek jest żółty.
Drugi pierścionek jest pomarańczowy.
A trzeci, ostatni pierścionek jest niebieski.
Miał być jeszcze czwarty -zielony, ale niestety nie udało mi się znaleźć wszystkich potrzebnych do wyplecenia koralików. więc na razie są tylko trzy.
Razem, w komplecie wyglądają tak.
środa, 14 sierpnia 2013
czwartek, 8 sierpnia 2013
Wróciłam
No cóż... od jakiegoś czasu nic nie pisałam. Ale wiadomo, że lato to sezon wyjazdów i ja również wyjechałam na trochę. Na dodatek nie wzięłam ze sobą koralików... postanowiłam trochę powalczyć z moją koralikomanią.
Wróciłam a tu takie upały, że nie chce się nawet palcem ruszyć...
Więc na razie nie mam Wam co pokazać... ale już niedługo...
Wróciłam a tu takie upały, że nie chce się nawet palcem ruszyć...
Więc na razie nie mam Wam co pokazać... ale już niedługo...
poniedziałek, 8 lipca 2013
Fioletowe słoneczko
Oczywiście nazwa powstała od kształtu...
Znowu komplet, tym razem trzy elementy. Pierwszym z nich jest naszyjnik wypleciony wokół kryształu rivoli Swarovskiego koralikami TOHO i Fire Polish.
Znowu komplet, tym razem trzy elementy. Pierwszym z nich jest naszyjnik wypleciony wokół kryształu rivoli Swarovskiego koralikami TOHO i Fire Polish.
Drugi element to kolczyki...
I uzupełnienie w postaci pierścionka.
piątek, 28 czerwca 2013
Lato w mieście -część 2
Jakoś zakręciły mnie te letnie kolory...
A że właśnie zaczęło się lato powstały bransoletki do kompletu, który pokazywałam już wcześniej.
A że właśnie zaczęło się lato powstały bransoletki do kompletu, który pokazywałam już wcześniej.
Pierwsza z nich jest niebiesko-żółto.
Druga -żółto-pomarańczowa.
Trzecia bransoletka jest pomarańczowo-zielona.
I ostatnia zielono-niebieska.
Bransoletki jak ulał pasują do wyzwania w Kreatywnym Kufrze.
piątek, 21 czerwca 2013
Może latem
Kolor tych koralików kojarzy mi się z morzem w upalne letnie popołudnie. Świetnie pasuje do nowego wyzwania w Kreatywnym Kufrze.
Powstał komplet, którego podstawą i równocześnie największym elementem jest lariat mierzący 161 cm.
Lariat zakończony jest miotełką z koralików...
Inne opcjonalne zawiązanie.
Do kompletu kolczyki powtarzające wzór z zakończenia naszyjnika. Kolczyki mają długość 5,4 cm (sama ozdoba ma 3,7 cm)
Uzupełnieniem kompletu jest pierścionek wykonany wg ulubionego przeze mnie ostatnio autorskiego wzoru.
Powstał komplet, którego podstawą i równocześnie największym elementem jest lariat mierzący 161 cm.
Lariat zakończony jest miotełką z koralików...
Inne opcjonalne zawiązanie.
Do kompletu kolczyki powtarzające wzór z zakończenia naszyjnika. Kolczyki mają długość 5,4 cm (sama ozdoba ma 3,7 cm)
Uzupełnieniem kompletu jest pierścionek wykonany wg ulubionego przeze mnie ostatnio autorskiego wzoru.
sobota, 15 czerwca 2013
Różowa orchidea
Dziś muszę się pochwalić...
Zakwitły mi pięknie orchidee. Jedna z nich, szczególnie okazała była inspiracją kolorystyczną dla stworzenia kompletu.
Podstawą kompletu jest oczywiście naszyjnik. Zawieszka jest dość duża, ma 6 cm, ale zadziwiająco lekka. Może dlatego, iż podstawą są koraliki plastikowe -te zielone koło (w środku), 11 łezek naokoło i 11 kulek na obrzeżu. Całość opleciona oczywiście koralikami TOHO.
Jak zazwyczaj do kompletu kolczyki. Już jakiś czas przymierzałam się do tego wzoru i właśnie nadarzyła się okazja by go wykonać.
Są dość długie, sama ozdoba ma 5 cm, a całkowita długość (z biglem) to 7,2 cm, ale, podobnie jak zawieszka, lekkie.
Zakwitły mi pięknie orchidee. Jedna z nich, szczególnie okazała była inspiracją kolorystyczną dla stworzenia kompletu.
Podstawą kompletu jest oczywiście naszyjnik. Zawieszka jest dość duża, ma 6 cm, ale zadziwiająco lekka. Może dlatego, iż podstawą są koraliki plastikowe -te zielone koło (w środku), 11 łezek naokoło i 11 kulek na obrzeżu. Całość opleciona oczywiście koralikami TOHO.
Jak zazwyczaj do kompletu kolczyki. Już jakiś czas przymierzałam się do tego wzoru i właśnie nadarzyła się okazja by go wykonać.
Są dość długie, sama ozdoba ma 5 cm, a całkowita długość (z biglem) to 7,2 cm, ale, podobnie jak zawieszka, lekkie.
A ponieważ są dość duże i mało codzienne wyplotłam jeszcze jedne, mniejsze bardziej "znośne" kolczyki.
Ozdoba ma 3,4 cm, a całkowita długość (z biglem) to 5,4 cm.
Różnica jest widoczna, zwłaszcza jak zawiesimy je koło siebie.
Na koniec do kompletu powstał jeszcze pierścionek.
środa, 5 czerwca 2013
Lato w mieście
Tym razem komplet zainspirowany upalnym latem i kolejnym wyzwaniem z Kreatywnego Kufra -Tanzania.
Przeglądając strony o tym kraju natknęłam się na biżuterię noszoną przez mieszkańców Tanzanii. Była duża, kolorowa i wykonana z drobnych koralików. Więc i ja postanowiłam użyć podobnych, jaskrawych kolorów.
Komplet wypleciony z 4 kolorów: żółtego, pomarańczowego, zielonego i niebieskiego.
Powstał komplet składający się z naszyjnika. Sam medalion ma 7 cm średnicy, a z zawieszką długość 9,8 cm.
Medalion ma dwie strony.
Ponieważ medalion jest duży został zawieszony na długim sznurze wyplatanych z tych samych koralików TOHO. Całość ma długość 58 cm (oczywiście razy 2).
Sam sznur można nosić również bez medalionu, jest dość ozdobny i ma długość 96 cm.
Do kompletu są kolczyki. Zawieszka ma średnicę 3,5 cm, a cały kolczyk długość 5,8 cm.
Przeglądając strony o tym kraju natknęłam się na biżuterię noszoną przez mieszkańców Tanzanii. Była duża, kolorowa i wykonana z drobnych koralików. Więc i ja postanowiłam użyć podobnych, jaskrawych kolorów.
Komplet wypleciony z 4 kolorów: żółtego, pomarańczowego, zielonego i niebieskiego.
Powstał komplet składający się z naszyjnika. Sam medalion ma 7 cm średnicy, a z zawieszką długość 9,8 cm.
Medalion ma dwie strony.
Ponieważ medalion jest duży został zawieszony na długim sznurze wyplatanych z tych samych koralików TOHO. Całość ma długość 58 cm (oczywiście razy 2).
Sam sznur można nosić również bez medalionu, jest dość ozdobny i ma długość 96 cm.
Do kompletu są kolczyki. Zawieszka ma średnicę 3,5 cm, a cały kolczyk długość 5,8 cm.
Kolczyki również, podobne jak medalion, są nieco inne po dwóch stronach.
Na końcu powstał jeszcze pierścionek. Jest również duży, wymiary góry to 3 cm długości, 1,6 cm szerokości i 1,6 cm wysokości.
Subskrybuj:
Posty (Atom)














